Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I

Utworzono dnia 27.10.2018

Dnia 18 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania  i Pasowania na Ucznia Klasy I, czyli przyjęcia do społeczności szkolnej pierwszoklasistów.

W uroczystości wzięli udział: zaproszeni goście, wśród których znalazła się pani sołtys wsi Jastrzębia – Maria Jadwiga Haraf, radny Romuald Haraf, rodzice pierwszoklasistów oraz dyrekcja szkoły, Grono Pedagogiczne i uczniowie.

Na początku wystąpili pierwszoklasiści – zaprezentowali  program artystyczny  podczas, którego „udowodnili” iż znają wszystkie zasady zachowania w szkole, potrafią pięknie śpiewać piosenki, kochają swoją Ojczyznę itp.

Następnie po odśpiewaniu hymnu – przyszedł czas na uroczyste ślubowanie. Po czym  nastąpił moment najważniejszy : Pani dyrektor Elżbieta Rąpała poprzez dotknięcie magicznym ołówkiem pasowała pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

Następnie uczniowie klasy II – giej przygotowali humorystyczne powitanie młodszym koleżankom i kolegom, udzielając im wskazówek jak właściwie postępować w szkole oraz składając życzenia. Potem wręczyli pluszowe upominki.

W dalszej części  uroczystości gratulacje i życzenia złożyli pani dyrektor, wychowawca, rodzice i zaproszeni goście.

Na zakończenie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek przygotowany przez Rodziców dla całej społeczności szkolnej.