Kolejne sukcesy sportowe uczniów SP 2 w Jastrzębi

Czcionka:

Zakończyły się kolejne zawody w ramach rywalizacji szkół na terenie naszej gminy.

Uczniowie naszej szkoły reprezentowali nas we wszystkich kategoriach. Jako pierwsi „walczyli” chłopcy z klas V-VI, którzy po zaciętych i wyrównanych meczach zajęli ostatecznie V miejsce.

Następnie rywalizowali chłopcy z klas VII-VII, którzy po wspaniałych meczach i kolejnych wygranych zameldowali się w finale. Niestety zabrakło nam troszkę szczęścia w końcówkach seta i musieliśmy uznać wyższość przeciwników. Jednakże II miejsce jest z pewnością powodem do dumy. Gratulujemy.

Dziewczynki z młodszych klas (V-VI) również dostarczyły nam powody do zadowolenia,  po ładnych spotkaniach, w których pokazały charakter oraz umiejętności techniczne  na wysokim poziomie wywalczyły III miejsce.

Jako ostatnie wystartowały w zawodach dziewczynki z klas starszych (VII-VIII). Dziewczynki zaczęły zmagania bardzo „nerwowo”, po wielu własnych błędach przegrały pierwszego seta. Jednakże szybko wyciągnęły wnioski i kolejne sety zagrały już na swoim poziomie. Poziom ten jest na tyle już wysoki, iż w kolejnych spotkaniach nie dawały już przeciwniczkom złudzeń. Turniej zakończył się naszym zwycięstwem, a dziewczynki mogą się szczycić tytułem Mistrzyń Gminy.

Wygrana ta dała nam możliwość reprezentowania gminy w półfinale powiatu, który odbył się w Czermnej. Do półfinału przystąpiło osiem szkół. Wszystkie drużyny prezentowały bardzo wysokie umiejętności. Mecze były bardzo wyrównane, a o wygranych decydowały detale. Po rozegraniu wszystkich meczy sytuacja była tak skomplikowana, że aby ustalić końcową kolejność lokat, sędziowie musieli liczyć tzw. „małe punkty”.  Niestety nasz bilans okazał się nienajlepszy i zamiast zakończyć rywalizację na miejscu trzecim spadliśmy  na VII miejsce. Niemniej jednak należy podkreślić, iż dziewczynki zagrały naprawdę dobre zawody i pokazały, że w takich szkołach jak nasza (brak bazy sportowej) również można nabyć umiejętności pozwalające grać na najwyższym poziomie.

DZIEWCZĘTA – DZIĘKUJEMY

Październik 2021