Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Sukcesy sportowe w I okresie roku szkolnego 2019/2020

Czcionka:

Dobiega końca kalendarzowy rok 2019, natomiast jesteśmy na półmetku zmagań sportowych uczniów naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie godnie reprezentowali barwy naszej placówki uzyskując wysokie wyniki oraz lokaty we współzawodnictwie międzyszkolnym na szczeblu gminnym oraz powiatowym.

We wrześniu wzięliśmy udział w zawodach lekkoatletycznych, w których reprezentowali szkołę uczniowie klas VII-VIII. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż pomimo braku bazy sportowej umożliwiającej pełne przygotowanie się do tych konkurencji, wyniki uczniów były bardzo wysokie. W pierwszej konkurencji (skok w dal dziewcząt) reprezentowały nas Magdalena Kiełbasa, która skokiem na odległość 3,12 m uplasowała się na IX miejscu oraz Marta Krawczyk, która wynikiem 3,24 m zajęła miejsce IV (przegrywając z trzecią zawodniczką tylko o 1 cm). Chłopcy natomiast w tej samej konkurencji uzyskali następujące wyniki:

Dawid Koniuszy – 3,84 – miejsce VIII

Kacper Hołda – 3,78 – X m

Dawid Hołda – 3,36 – XXIV m

Kacper Rudnicki – 3,35 – XXV m

Dominik Waza – 3,35 – XXVI m

Konrad Skałoń – 2,74 – XXXVm.

Kolejną konkurencją było pchnięcie kulą. Mimo , iż w szkole nie mamy możliwości trenowania tej technicznej dyscypliny Konrad Skałoń pchając kulę na odległość 6,34 m zajął wysokie IX miejsce, a Julia Kiełbasa z wynikiem 4,70 m również uplasowała się na IX miejscu.

Następnie rozpoczęły się konkurencje na bieżni , gdzie w biegu na 50 m również pokazaliśmy, iż nie trzeba mieć przy szkole profesjonalnej tartanowej bieżni aby potrafić biegać ;).Chłopcy w tej konkurencji plasowali się odpowiednio na miejscach : Kacper Rudnicki – XXIV, Dominik Waza – XXIII, Dawid Hołda – XX, Dawid Koniuszy – XVI oraz Kacper Hołda z czasem 7,43 – miejsce VII. Dziewczęta natomiast zajmowały kolejno: Marta Krawczyk z czasem 8,72 sek miejsce XIV, Julia Kiełbasa – 8,08 sek – III miejsce , a Magdalena Kiełbasa Z wynikiem 7,86 sek okazała się najlepsza w gminie zajmując miejsce na najwyższym stopniu podium.

Kolejne wrześniowe zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII), to biegi przełajowe. W kategorii chłopców zajmowaliśmy następujące lokaty: Kacper Hołda – XXII, Dominik Waza – XX, Kacper Rudnicki – XIX, Dawid Koniuszy – XVII oraz Dawid Hołda – XII. W kategorii dziewcząt Julia Kiełbasa zajęła V miejsce, Marta Krawczyk – IV i Magdalena Kiełbasa miejsce III. W zawodach tych prowadzona była także klasyfikacja drużynowa szkół i mimo , iż nie mogliśmy wystawić pełnych składów, na które powinno się składać po 6 zawodników nasza szkoła wśród chłopców (5 zawodników) zajęła ostatecznie miejsce IV, natomiast dziewczęta (3 zawodniczki) zajęły bardzo wysokie miejsce II ustępując jedynie drużynie z Ciężkowic , która występowała w pełnym sześcioosobowym składzie.

Tego samego dnia w rywalizacji Igrzysk Dzieci Szkolnych (kl. IV-VI) wystartowali również nasi reprezentanci. Uczniowie byli podzieleni na kategorie wiekowe, i tak w kategorii uczniów z rocznika 2007 dziewcząt miejsce XVI zajęła Anna Kiełbasa, a miejsce IX wywalczyła Arleta Hołda. W kategorii uczniów rocznik 2008 chłopców miejsce XVII – Paweł Hołda , XIII – Adrian Turaj, IX – Dominik Hołda oraz świetną II lokatę wywalczył Kacper Gumola . W roczniku 2007 chłopców : Albert Kiełbasa – miejsce XI i Kacper Hołda – IX.

5 listopada na Hali Widowiskowo – Sportowej w Ciężkowicach rozegrane zostały zawody Igrzysk Dzieci w indywidualnym oraz drużynowym tenisie stołowym. Dziewczynki Emilia Cichowska zajęła w nich IX miejsce , a Wiktorii Stanuch miejsce XIII, a drużynowo wywalczyły miejsce V. Chłopcy natomiast ponownie pokazali, że tenis stołowy w naszej szkole wciąż stoi na najwyższym poziomie i zajęli miejsca: Konrad Hołda – II, a Albert Kiełbasa I miejsce. W grach drużynowych nikt nie był w stanie nawiązać z nimi równorzędnej walki i tym samym wygrali ten turniej uzyskując tym samym awans do półfinału powiatu zarówno w grach singlowych jak i drużynowych. Następnego dnia przy tych samych stołach stanęli do rywalizacji singlowej i drużynowej uczniowie klas starszych. I tu również z dumą można było oglądać zmagania naszych reprezentantów. Po pięknych meczach w grach singlowych Martyna Kiełbasa zajęła IX miejsce, Justyna Hołda – VII m, a Marta Krawczyk zajęła miejsce III, co dało jej awans do półfinału powiatowego. W grze drużynowej dziewczęta pokazały, że oprócz charakteru mają również wysokie umiejętności techniczne i zajmując I miejsce także wywalczyły awans do kolejnej rundy rozgrywek. Chłopcy spoglądając na sukcesy dziewcząt nie zamierzali być gorsi znów wykazując umiejętnościami technicznymi na wysokim poziomie zdobywali kolejne punkty przy stołach uzyskując ostatecznie następujące wyniki:

Dawid Koniuszy – VII

Dominik Waza – IV

Kacper Hołda – III

A tytuł Mistrza Gminy wywalczył Dawid Hołda J

W grach drużynowych również nie było dla nich godnego przeciwnika i chłopcy po wygraniu wszystkich meczy turniejowych stanęli na najwyższym stopniu podium. I tak po wszystkich grach awans uzyskała drużyna oraz trzech uczniów w grach singlowych.

Półfinały powiatowe w grach indywidualnych dla uczniów kl.  IV – VI odbyły się w Zakliczynie. Chłopcy, po bardzo ładnych i zaciętych pojedynkach zajęli tam miejsce XII oraz XVII. Należy nadmienić jednak, iż w zawodach tych udział brało wielu zawodników, którzy na co dzień trenują tę dyscyplinę w profesjonalnych klubach sportowych, tak więc lokaty wywalczone przez naszych chłopców były naprawdę wielkim sukcesem. Również w Zakliczynie odbyły się półfinały powiatu tarnowskiego gier drużynowych gdzie nasi uczniowie po pięknych i emocjonujących grach sprawili ogromną niespodziankę zajmując I miejsce uzyskując tym samym awans do Finału Powiatu.

Starsi uczniowie na swój półfinał musieli jechać aż do odległych, ale bardzo gościnnych Szerzyn. Po zaciekłych pojedynkach zajmowali tam również wysokie XVII I XIII pozycje , natomiast Marta Krawczyk zajmując ostatecznie IX miejsce „otarła się” o awans do finału (awans takowy uzyskiwało osiem najlepszych zawodniczek). W grach drużynowych natomiast chłopcy zajęli VII miejsce , a dziewczęta miejsce V.

Nadszedł wreszcie dzień Finałów Powiatu tarnowskiego w drużynowym tenisie stołowym . Do Szerzyn zjechały się najlepsze drużyny z powiatu a w tym zaszczytnym gronie znaleźli się także nasi reprezentanci J.Konrad Hołda oraz Albert Kiełbasa po równorzędnych walkach byli o krok od wejścia na najniższy stopień podium ostatecznie zajmując miejsce IV. Nasi chłopcy byli na tym turnieju jedynymi uczniami, którzy nie trenują tej dyscypliny w klubie, tak więc tym większy szacunek im się należy, tym bardziej, iż przy stołach podczas ich gier nie odstępowali rywalom zbyt wiele  w posiadanych umiejętnościach. WIELKIE GRATULACJE !!!

Ostatnie zawody w ramach rywalizacji szkół na jakich nasza szkoła się pokazała to koszykówka dziewcząt i chłopców kl. VII-VIII. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy pokazali, że potrafią zagrać na wysokim poziomie. Akcje, które przeprowadzali były szybkie i składne. Doprowadzali dzięki temu do wielu sytuacji rzutowych. Jedynym mankamentem naszej gry była niestety skuteczność tych rzutów( a raczej jej brak L, na co niewątpliwie wpływ ma właśnie brak wymiarowych koszy na naszej „salce”). W końcowej klasyfikacji dziewczęta zajęły miejsce V, natomiast chłopcy miejsce IV.

Dziękujemy uczniom za  godne reprezentowanie naszej szkoły, za tak wysokie wyniki i życzymy, aby w nowym roku kalendarzowym kontynuowali te wielkie sukcesy oraz dokładali kolejne powodując tym samym uśmiech na naszych twarzach i dając nam kolejne powody dumy.