Małopolskie Talenty

Czcionka:

MAŁOPOLSKIE TALENTY wspierają rozwój talentów dzieci i młodzieży

MAŁOPOLSKIE TALENTY to projekt edukacyjny, którego celem jest wydobycie potencjału, rozwój uzdolnień i wspieranie sukcesów życiowych dzieci i młodzieży z małopolskich szkół. Uczniowie uczestnicząc w inspirujących zajęciach oraz wydarzeniach mogą rozwinąć swoje kompetencje z zakresu: język obcy (język angielski), kompetencje matematyczne i naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość. We współczesnym świecie rozwój tych kompetencji kluczowych jest ważny już od najmłodszych lat. Na uczniów czekają m.in:

• Profesjonalna diagnoza uzdolnień
  • Zajęcia realizowane w Centrach Wspierania Uczniów Zdolnych
  • Letnia Szkoła Młodych Talentów
  • Forum Młodych Talentów
  • Konkursy edukacyjne

Głównymi korzyściami, uczestnictwa uczniów w projekcie jest:

• Wydobywanie potencjału, rozwój i inwestycja w uczniów i w nauczycieli z pasją.
  • Budowanie pozytywnego wizerunku szkoły wyróżniającej się aktywnym, kreatywnym i twórczym środowiskiem.
  • Możliwość doposażenia szkoły w sprzęty i materiały edukacyjne
  • Budowanie sieci partnerskich między szkołami i organizacjami działającymi w obszarze edukacji w najbliższej okolicy.

Realizacja projektu rozpoczęła się od szkolenia nauczycieli oraz od nominacji uczniów  przez nauczycieli uczących. Odbyło się spotkanie z rodzicami tych uczniów, którzy po informacji o przebiegu projektu i głównych założeniach wyrazili zgodę uczestnictwa ich dzieci.

ZAŁĄCZNIKI:

Harmonogram zaległych zajęć - dodane 15.09.2020r.

Utworzono dnia 15.09.2020, 11:06

Październik 2021