Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”

Utworzono dnia 30.01.2021

Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny

„Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”

Dzieci z Oddział przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jastrzębi, wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” organizowanym przez sieć „Biedronka”, w ramach którego zostały przeprowadzone zajęcia według przygotowanego scenariusza. Zrealizowaliśmy projekt dotyczący wody –z bohaterką Kropelką Ksenią, Dzieci obejrzały filmiki – prezentujące żywioł wody. Podczas zajęć zostały wykorzystane dodatkowe materiały z różnymi eko-ciekawoskami. Wspólnie wykonaliśmy różne doświadczenia z wodą, które ogromnie zainteresowały wszystkie dzieci. Maluchy współuczestniczyły w wykonaniu eksperymentów i doświadczeń. Przeczytaliśmy wszystkie przygody Gangu Fajniaków. Na podsumowanie projektu dzieci malowały sylwetki swoich ulubionych Fajniaków. Wykonaliśmy dekorację w Sali. Omawialiśmy wiele zachowań ekologicznych w różnych sytuacjach – za zaprezentowanie właściwych postaw, wiedzę, praktyczne działania dzieci otrzymywały naklejki. Konkurs cieszył się dużą popularnością. Wszyscy uwielbiają Gang Fajniaków – a przy okazji uczą się wielu wartościowych postaw ekologicznych – jakże potrzebnych obecnie. Dzieci namalowały rysunki                          dotyczące wykorzystania wody, które przesłaliśmy na konkurs.

W styczniu 2021 roku otrzymaliśmy wyniki.  Wprawdzie w ogólnej klasyfikacji konkursu nie zajęliśmy czołowych miejsc , jednak pozostanie satysfakcja i wiele miłych wrażeń, doświadczeń, wiedzy oraz pamiątkowe Dyplomy,  książki, naklejki i maskotki Fajniaków.