Wycieczka do Muzeum Etnograficznego „ Grociarnia” oraz Biblioteki Publicznej w Jastrzębi

Utworzono dnia 02.12.2018

W dniu 27 listopada 2018 roku uczniowie klasy pierwszej i drugiej pod kierunkiem swoich wychowawców uczestniczyli w wyjeździe do  Muzeum Etnograficznego „ Grociarnia” oraz Biblioteki Publicznej w Jastrzębi.

W programie wycieczki  było zwiedzanie muzeum, które posiada bogate zbiory sprzętów, przedmiotów, narzędzi używanych w dawnych czasach przez tutejszą społeczność oraz poznanie uwarunkowań życia ludzi. Było to pierwsze zadanie realizowane w ramach projektu „ Moja Mała Ojczyzna”.

Kolejnym punktem była wizyta w bibliotece,  której temat brzmiał „ Spotkanie z misiami”. Uczniowie  zapoznali się z bogatą literaturą dotyczącą przygód różnych misiów, którą zaprezentowała pani bibliotekarka Małgorzata Waza – Zięcina.

W dalszej części przeczytała książkę o upartym misiu. Dzieci z ogromną uwagą wysłuchały tę historię. Po czym odbył się konkurs rysunkowy, którego zadaniem było wykonanie sylwetki misia. Wykonane prace zostały wyeksponowane na wystawie w pomieszczeniu biblioteki. W nagrodę uczniowie otrzymali piękne zakładki do książek  i słodycze.  Nie zabrakło również wspólnej fotografii. Kilkoro uczniów założyło karty czytelnika, by móc wypożyczać książki z tutejszej biblioteki.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu podkreślali, że był to bardzo udany i atrakcyjny wyjazd, który chcieliby powtórzyć.