Wycieczka "Czekoladowy Kraków"

Utworzono dnia 06.10.2021

Dnia 29 września uczniowie z klas I-III wraz z opiekunami udali się na całodniową wycieczkę do Krakowa pt. „Czekoladowy Kraków”. Przedsięwzięcie było realizowane w ramach projektu Odkrywam Małopolskę realizowanego w 2021r. w ramach programu wsparcia turystyki szkolnej przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Program wycieczki był bardzo napięty i ani przez chwilę nie było czasu na nudę. Wyjazd  spod budynku szkoły nastąpił o godzinie 7:00. Po przyjeździe pani przewodnik przeprowadziła nas Drogą Królewską przez Plac Matejki obok  Barbakanu,  następnie przeszliśmy przez Bramę Floriańską do Rynku Głównego. Po chwili odpoczynku udaliśmy na wyczekiwaną wizytę w Fabryce Czekolady Charliego, w której uczniowie pod okiem prowadzącego poznali najważniejsze fakty dotyczące ulubionych słodkości oraz garść czekoladowych ciekawostek. Podczas warsztatów czekoladowych dzieci własnoręcznie przygotowywały słodkości, poznając wcześniej historię i technologię produkcji czekolady. Całą zabawę uatrakcyjniał strój prawdziwego chocolatiera. Po szaleństwach w „czekoladowym królestwie” udaliśmy się w stronę Wzgórza Wawelskiego. Obejrzeliśmy z zewnątrz Zamek Królewski oraz „odwiedziliśmy”  Smoka Wawelskiego. Następnie przyszedł czas na pamiątki z wycieczki. Ostatnim punktem naszego wyjazdu był godzinny rejs statkiem po Wiśle. Zmęczeni wieloma atrakcjami, ale szczęśliwi i pełni cudownych wrażeń udaliśmy się do autokaru. W cudownym humorach i pełni energii mimo późnej pory, szczęśliwie dotarliśmy do naszej szkoły, gdzie czekali rodzice.

"Czekoladowy Kraków"