Oświatowe Obchody Święta Niepodległości

Utworzono dnia 25.11.2018

W piątek 9 listopada uczniowie z klasy VIII wraz z Panią Dyrektor i wychowawcą, wzięli udział w obchodach z okazji Święta Niepodległości zorganizowanych przez ZSOiZ w Ciężkowicach.

Uroczystości rozpoczęły się na ciężkowickim rynku, gdzie w obecności starosty tarnowskiego pana Romana Łucarza, burmistrza gminy Ciężkowice pana Zbigniewa Jurkiewicza oraz wielu innych zaproszonych gości, złożono kwiaty przy pomniku Ignacego Jana Paderewskiego. Kolejnym punktem i dużą atrakcją był pokaz grupy rekonstrukcyjnej, która odegrała scenę z czasów II wojny światowej.

Potem młodzież z ZSOiZ w historycznych strojach zatańczyła poloneza, do którego później uczestnicy zostali zaproszeni i w jego rytmie udali się na Halę widowiskowo – sportową. Tam uczniowie zaprezentowali patriotyczną akademię okolicznościową. W trakcie trwania akademii odśpiewano Hymn Narodowy, włączając się tym samym w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek oraz mogli zapoznać się w ofertą edukacyjną ZSOiZ prezentowaną prze uczniów na kilku stoiskach.

W niedzielę, 11 listopada delegacja naszej Szkoły w składzie: Natalia, Justyna i Natalia wraz z opiekunem uczestniczyły w dalszej części obchodów Święta Niepodległości w naszej Gminie. O godz. 8:30 złożyliśmy pamiątkową wiązankę pod pomnikiem I.J. Paderewskiego, odśpiewaliśmy hymn a następnie udaliśmy się na Mszę św. za Ojczyznę odprawioną w Kościele w Ciężkowicach.