Informacja Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jastrzębi na temat rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

Utworzono dnia 26.08.2021

Uprzejmie informuję, że rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
w Szkole Podstawowej Nr 2 w  Jastrzębi odbędzie się

1 września 2021 r. wg ustalonego harmonogramu

więcej informacji - Czytaj dalej

W związku z istniejącym zagrożeniem epidemiologicznym tegoroczna inauguracja zajęć szkolnych zostanie zorganizowana w następujący sposób:

• zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej w zaplanowanych spotkaniach mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie zdrowi;
  • każdy uczeń przebywający na terenie Szkoły jest zobowiązany przestrzegać obowiązujących zasad związanych z przestrzeganiem reżimu sanitarnego wynikającego z przeciwdziałania zagrożeniu zakażenia koronawirusem (tj. m. in. częste mycie i dezynfekcja rąk, posiadanie przy sobie maseczki, niepodawanie rąk na powitanie, itd.);
  • dana klasa tego dnia ma wyłącznie spotkanie z Wychowawcą w wyznaczonej Sali;
  • wyjątek stanowi klasa pierwsza oraz uczniowie przedszkola , którzy będą powitani przez dyrektora Szkoły, a następnie spotkają się z Wychowawcami klasy;
  • spotkania będą trwały ok. 30 minut;
  • wszystkie informacje związane z rozpoczęciem stacjonarnej pracy Szkoły/Przedszkola  w nowym roku szkolnym będą Państwu sukcesywnie przesyłane pocztą elektroniczną.

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

Przemysław Wopiński

8.

Zofia Krawczyk

Harmonogram wchodzenia do szkoły  w roku szkolnym 2021/2022:

Wejście szatnia:
• Klasa VIII –VII godz. 7.40
• Klasa V –IV godz. 7.45
• Klasa III – godz. 7.50
• Klasa I-II- godz. 7.55

Odział przedszkolny- godz. 8.00

Główne zasady pracy Szkoły Podstawowej nr 2  w Jastrzębi w  roku szkolnym 2021/2022 z uwzględnieniem zaleceń MEN i GIS.

W Szkole obowiązują zasady wynikające wprost z zaleceń MEN i GIS o konieczności dbania o higienę i bezpieczeństwo dzieci i pracowników.
W szczególności te o uczęszczaniu do szkoły tylko zdrowych dzieci, myciu rąk, dezynfekcji, zasad noszenia maseczek.

1. Każda klasa uczy się w „swojej”, wyznaczonej sali (wyjątki: lekcje wychowania fizycznego, informatyki, lekcje łączone klasa 1 i 2).
  2. Przerwy uczniowie spędzają w klasach lekcyjnych i strefach wyznaczonych przy salach zgodnie z harmonogramem.
  3. Uczniowie rano (przed 8.00) wchodzą wejściem zgodnie z harmonogramem.
  4. Mają mierzoną temperaturę.
  5. Dezynfekują ręce.
  6. Rodzice nie wchodzą do szkoły! Wyjątek stanowią rodzice  przedszkolaków którzy rozpoczynają naukę w placówce  – mogą przebywać na terenie Szkoły tylko w wyznaczonej strefie wspólnej, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu).
  7. Sprawy szkolne (sekretariat) załatwiane są przede wszystkim zdalnie, kontakty z nauczycielami odbywają się drogą mailową, telefoniczną. Sprawy wymagające osobistego stawiennictwa interesanta obligują do zachowania zasad bezpieczeństwa.
  8. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się w miarę możliwości na powietrzu. Szatnie będą dezynfekowane.
  9. Zebrania (konsultacje) z rodzicami obywają się przede wszystkim on-line, z użyciem narzędzi komputerowych (wyjątkowe spotkania na początku roku dla rodziców uczniów klasy I  z uwzględnieniem ustalonych zasad bezpieczeństwa).

Powyższe punkty to najważniejsze zasady. Szczegółowe procedury znajdują się w Regulaminie funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 2  w Jastrzębi od dnia 1 września 2021 r. w warunkach pandemii. Zasady (i procedury) będą sprawdzane, konsultowane, oceniane i w miarę potrzeb modyfikowane. O każdej takiej zmianie będziemy informowali.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jastrzębi

Elżbieta Rąpała