Festyn BRD w Ciężkowicach

Utworzono dnia 14.10.2018

FESTYN BRD „BĄDŹ BEZPIECZNY MALUCHU W DROGOWYM RUCHU” W CIĘŻKOWICACH

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego pod honorowym patronatem Wicemarszałka Województwa Małopolskiego p. Stanisława Sorysaoraz Burmistrza Gminy Ciężkowice p. Zbigniewa Jurkiewicza zorganizował Festyn BRD pod hasłem “Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu”, by promować wśród najmłodszych poprawne nawyki poruszania się po drodze i dbania  o swoje bezpieczeństwo.W imprezie udział wzięło ponad 300 dzieciz klas I - III  oraz przedszkoli z terenu gminy Ciężkowice. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I – II wraz ze swoimi wychowawcami.

Festyn rozpoczął się od pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Strażacy ukazując historie bliskie życiu dziecka ukazali dzieciom co należy zrobić by pomóc poszkodowanemu , pod jaki numer dzwonić i jakich informacji udzielić dyspozytorowi. Dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, konkursie  jazdy na rowerze, przeciąganiu liny, sztafecie z czapką policjanta oraz układaniu znaku STOP.

Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dzieci z przedszkoliw Ciężkowicach i Bogoniowicach. Wszyscy uczestnicy otrzymali  odblaski oraz słodki poczęstunek.Nagrody i dyplomy wygrane w przygotowanych  konkursach powędrowały do szkół.

Dzieci klasy I iII z naszej szkoły  , które wzięły udział w Festynie – wygrały konkurencję polegającą na ułożeniu znaku STOP. W jeździe na rowerze Oskar Kwiek zajął III miejsce. Nasi reprezentanci dzielnie walczyli w przeciąganiu liny i innych konkurencjach.

Z pewnością Festyn pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników a zdobyte doświadczenie pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych.