Ćwierćwiecze Patrona Szkoły

Utworzono dnia 15.10.2018
11 października 2018 roku w Jastrzębi miała miejsce wielka uroczystość dla tutejszej społeczności: uczniów, nauczycieli, rodziców. W Szkole Podstawowej nr 2 w Jastrzębi obchodzono 25. rocznicę nadania imienia generała Władysława Sikorskiego.
Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów i nauczycieli- Wiesławę Kiełbasę i Zofię Krawczyk. Swoją obecnością uświetnili ją zaproszeni goście: Pan Zbigniew Jurkiewicz- Burmistrz Gminy Ciężkowice, Pani Anna Zagała- Dyrektor Administracji Samorządowych Placówek Oświatowych w Ciężkowicach, Pani Danuta Gargaś- Dyrektor SP nr 1 w Jastrzębi, Pani Kazimiera Drzazga, Pani Barbara Gargaś, Pani Janina Wopińska, Pani Krystyna Michalik, Pani Jadwiga Haraf- Sołtys Jastrzębi, Pan Romuald Haraf- Radny Gminy Ciężkowice. Pani Joanna Florkiewicz- Kamieniarczyk- Dyrektor Wydziału Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie przysłała list z podziękowaniem, ponieważ, mimo zaproszenia, nie mogła przybyć.
Młodzież przedstawiła najważniejsze fakty z biografii generała Władysława Sikorskiego. Uczniowie wyrecytowali wiersze, zaśpiewali pieśni o charakterze patriotycznym, czym wywołali wzruszenie widowni. Następnie głos zabrał Pan Zbigniew Jurkiewicz, który w swoim wystąpieniu podkreślił patriotyzm generała Władysława Sikorskiego. Pan Burmistrz złożył również życzenia gronu pedagogicznemu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Potem Pani Kazimiera Drzazga- emerytowana Dyrektor SP nr 2 w Jastrzębi podzieliła się wspomnieniami z uroczystości nadania szkole imienia patrona, która miała miejsce 11 września 1993 roku. Później goście zostali zaproszeni na projekcję filmu z tego wydarzenia. Był to ostatni punkt szkolnego święta.